Jaką wybrać ławkę - z oparciem czy bez?

0
Jaką wybrać ławkę - z oparciem, czy bez?

Organizując przestrzeń zewnętrzną warto pomyśleć nie tylko o jej aspekcie wizualnym, ale także funkcjonalnym. Dlatego wybierając ławki miejskie skupmy się nie tylko na tym, aby pasowały do pozostałej stylistyki małej architektury, ale także zapewniały komfort jej użytkownikom. W tym artykule naszego bloga dowiedzą się Państwo, jak dopasować meble do konkretnych przestrzeni miejskich – zapraszamy!

Ławka z oparciem czy bez – oto jest pytanie!

Zacznijmy od początku, czyli od tego, co w przestrzeni miejskiej jest najważniejsze. Oczywiście funkcjonalność - dlatego zarówno w parkach, skwerach, jak i przystankach komunikacji miejskiej, w pobliżu dworców, galerii handlowych, kin, teatrów, biurowców, urzędów i innych obiektów użyteczności publicznej niezbędne są przysiadki oraz ławki z oparciem lub bez niego.

To, jaki rodzaj mebli zostanie umieszczony w danym miejscu zależy głównie od tego, jaki ma ono charakter. Dla przestrzeni, w których ludzie zatrzymują się wyłącznie na chwilę najlepiej sprawdzą się ostatnio coraz bardziej popularne przysiadki lub ławki bez oparcia. Na przystankach, na których czekają na tramwaj czy autobus lub przed biurowcem czy urzędem, gdzie wychodzą przewietrzyć głowę od nadmiaru obowiązków nie potrzebują długiej chwili relaksu, a jedynie moment na zebranie sił, aby na nowo dać pochłonąć się miejskiemu życiu lub sprawom biznesowym.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przestrzeni, w której faktycznie chcemy pozostać na chwilę dłużej i delektować się kontaktem z naturą. W parkach, skwerach, nad jeziorami i stawami, ale także na placach zabaw – są to miejsca w których zdecydowanie powinny pojawić się ławki z oparciem, które zapewnią nam maksimum komfortu na dłuższą chwilę odpoczynku.

Dopiero po wybraniu odpowiedniego mebla z oparciem lub bez możemy myśleć o dopasowaniu jej do pozostałych elementów małej architektury zewnętrznej. Dzięki szerokiej ofercie mebli, jakie dziś oferują producenci jest to możliwe zarówno w zwykłych parkach z elementami w stylu klasycznym, jak i przy nowoczesnych biurowcach w stylu minimalistycznym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl