Świerk skandynawski ...

0
Świerk skandynawski ...

Świerk skandynawski... pewnie większość z Was zastanawiała się czym różni się świerk skandynawski od rodzimego świerku pospolitego? 

Świerk skandynawski ma jasny kolor z lekko żółtawym zabarwieniem, często nazywany jest drewnem białym i dlatego tak ważne jest odpowiednie jego zaimpregnowanie. Najlepszym rozwiązaniem są impregnaty żywiczne, ale można go również olejować lub zastosować na impregnat lakier lub lakierobejcę. W przypadku naszych ławek jest to preparat o wysokiej odporności na działanie szkodliwych i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Drzewa w lasach skandynawskich bardzo długo dojrzewają, dlatego też ich przekrój jest niemalże idealny. 

Świerk skandynawski charakteryzuje się wysoką twardością co sprawia, że drewno jest o wiele bardziej odporne niż drewno liściaste na wszelkie akty wandalizmu i uszkodzenia zewnętrzne. Ten gatunek drewna świetnie sprawdza się przy całorocznym użytkowaniu na zewnątrz. Przy odpowiedniej konserwacji drewna możecie się cieszyć jego trwałością przez długie lata. Pewnie zastanawiacie się, co mam na myśli pisząc "przy odpowiedniej konserwacji", więc już tłumaczę... Każdy element małej architektury miejskiej, ogrodowej czy parkowej należy odświeżać, jeśli chodzi o elementy drewniane w zależności w jakim miejscu są zamontowane. Na pewno dłużej utrzyma swoją świeżość i blask ławka czy kosz postawiony w miejscu suchym, średnio nasłonecznionym niż taka która stanie w miejscu bardzo wilgotnym czy to przy fontannie czy przy tężniach solankowych. Dlatego też ważna jest ocena organoleptyczna. Niektóre elementy będziemy musieli impregnować 1 raz do roku a inne na przykład co 2 lata. 

Świerk skandynawski oprócz twardości wyróżnia również to, że jako nieliczny na rynku polskim jest drewnem ławkowym dostępnym w grubości 4,5 cm. Ławki miejskie, parkowe, ogrodowe , kosze, zestawy piknikowe i leżaki które Państwu oferujemy również są wykonane z tak grubego drewna. Nie bez powodu postawiliśmy właśnie na ten gatunek. 

Jeśli chcesz się przekonać o wysokiej jakości drewna skandynawskiego, zapraszamy do zakupów w naszym sklepie https://lawkiamo.pl/

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl