Zabezpieczenia drogowe - jakie bariery wybrać?

0
Zabezpieczenia drogowe — jakie bariery wybrać?

Wybór odpowiednich zabezpieczeń jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa przechodniom i rowerzystom korzystającym z przestrzeni znajdującej się nieopodal dróg. Niezależnie od tego, czy są to trasy szybkiego ruchu: gminne, powiatowe, czy wojewódzkie, zawsze powinny być w odpowiedni sposób odgrodzone od chodników i ścieżek rowerowych, zapewniając bezpieczeństwo ich użytkownikom. Wybierając odpowiednie bariery drogowe, niezwykle istotne jest ich dopasowanie do przestrzeni, w której mają się znaleźć oraz konkretnego zastosowania.

Jakie bariery drogowe wybrać?

Wszystko zależy od sytuacji, która wymaga zastosowania tego rodzaju rozwiązań oraz miejsca, w których mają być użyte. Zabezpieczenia drogowe mają na celu wyznaczyć krawędź toru jazdy, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo osobom znajdującym się w pobliżu drogi. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą te wykonane z najbardziej odpornego na warunki atmosferyczne materiału, jakim jest stal węglowa zabezpieczona cynkowaniem. Dzięki wykorzystaniu tego rodzaju technologii zabezpieczenie drogowe jest w pełni odporne na niekorzystne działanie wilgoci, opadów, a także promieniowania słonecznego, zapewniając doskonałą estetykę i trwałość przez wiele lat. W przeciwieństwie do modeli wykonanych z betonu lub plastiku, bariery metalowe są na stałe montowane w podłożu, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wśród propozycji dostępnych na rynku mogą Państwo wybierać pośród modeli o różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od indywidualnych potrzeb przestrzeni, w której mają zostać zastosowane. Do najczęściej wykorzystywanych należą bariery biało-czerwone oraz żółte, które dzięki użytym kolorom doskonale kontrastują z otoczeniem, zapewniając optymalną widoczność. Można również wybierać pośród modeli w neutralnych kolorach, dopasowując je do stylistyki danej przestrzeni.

Zabezpieczenia drogowe bardzo często pojawiają się również w przypadku reorganizacji ruchu czy różnego rodzaju wypadków i kolizji, zapewniając widoczność krawędzi toru jazdy i oddzielając strefy wyłączone z ruchu. Na naszej stronie znajdą Państwo z pewnością bariery, których szukacie. Jeśli nie posiadamy ich w standardowej ofercie, chętnie wykonamy takie, jakie potrzeba pod zamówienie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl